Republiková súťaž zo slovenského jazyka

      Republiková súťaž zo slovenského jazyka v tomto školskom roku 2020/21 pre pandémiu koronavírusu sa realizovala 15. mája 2021 iba pre tretí a štvrtý ročník. Hostiteľom súťaže bola naša škola. Na súťaži sa zúčastnilo 5 stredných škôl a dvadsiati stredoškoláci z Gymnázia Mihajla Pupina z Kovačice, Zdravotníckej školy 7. apríla z Nového Sadu, Ekonomicko-obchodníckej školy Vuka Karadžića zo Starej Pazovy, Gymnázia Branka Radičevića zo Starej Pazovy a z nášho Gymnázia. Slávnostné otváranie súťaže bolo o 9.30 h a samotné vypracovanie testov trvalo od 10.30 h do 12.00 h. O 14. h (po obede v žiackom domove a obchôdzke školy) bolo v slávnostnej sieni našej školy vyhlásenie víťazov.

      Zo šiestich prvých miest, koľko sa mohlo obsadiť v týchto dvoch ročníkoch, naši gymnazisti obsadili všetky. Z maturantov 1. miesto obsadil Daniel Miháľ 4.a, 2. miesto Sara Obuchová 4.a a 3. miesto Valentína Hudecová 4.b. Keď ide o tretí ročník, 1. miesto obsadila Teodora Šimoniová 3.b, 2. miesto Nina Marčoková 3.a a 3. miesto Martin Zvara 3.a. Cenné darčeky pre našich žiakov zabezpečila NRSNM, ale i vedenie našej školy. Žiakov na súťaž pripravovali Annamária Boldocká-Grbićová a Marta Pavčoková.

      Správu napísala Marta Pavčoková

slovenčina spločna fotkomisia